PostHeaderIcon STADION BEZ KIBOLI TO WRAK !

Szanowni Państwo,

zwracamy się w imieniu Ogólnopolskiego Związku Stowarzyszeń Kibiców - organizacji łączącej pracę kilkudziesięciu Stowarzyszeń Kibiców w całej Polsce. Wydana niedawno przez rząd pokazowa wojna, to wydarzenie w demokratycznym kraju niespotykane. Zwykli kibice stali się wrogiem publicznym numer jeden. Nie zważając na obowiązujące prawo oraz gwałtownie malejące wskaźniki naruszeń porządku na stadionach publikowane przez Policję postanowiono zniszczyć i rozbić ruch kibicowski w Polsce.

Stowarzyszenia Kibicowskie i nieformalne grupy współpracujące z OZSK podjęły decyzję o rozpoczęciu protestu do czasu zaprzestania narastających represji. Podczas nadchodzącej kolejki ligowej na większości polskich stadionów piłkarskich nie będzie prowadzony zorganizowany doping.

Przypominamy, że dzięki najwierniejszym fanom angażującym się w życie kibicowskie swojego klubu – szare trybuny polskich stadionów nabrały kolorytu. Często efektowne oprawy oraz choreografie to jedyny czynnik przyciągający widzów na zaniedbane stadiony i spotkania o wątpliwym poziomie piłkarskim. Stowarzyszenia Kibiców uczestniczą także w życiu lokalnych społeczności organizując na ich rzecz setki akcji rocznie.

Protestujemy przeciwko:

1) odpowiedzialności zbiorowej, która przybrała formę masowego zamykania stadionów i absurdalnego zakazu wyjazdów;
2) zatrzymaniom „w blasku kamer telewizyjnych i fleszy aparatów fotograficznych” przy użyciu Grup Realizacyjnych Policji (przeznaczonych do zatrzymywania szczególnie niebezpiecznych przestępców) osób odpowiedzialnych za oprawy meczowe, odpalenie pirotechniki czy prowadzenie dopingu;
3) wprowadzeniu zasady "zero tolerancji" skutkującej setkami mandatów w całej Polsce za drobne przewinienia popełniane przez kibiców, które na co dzień są niezauważane przez organy ścigania;
4) karaniu za picie alkoholu przed i po meczach w sytuacji gdy Rząd pracuje nad zmianą ustawy mającej dopuścić do sprzedaży piwa na stadionach;
5) wprowadzaniu cenzury na stadionach przez zakazanie prezentowania transparentów dotyczących aktualnej sytuacji społecznej;
6) zakazom stadionowym za okrzyki wynikające z atmosfery i klimatu meczu, które obecne są w życiu codziennym i publicznym;

Nasz protest będzie trwał dopóki instytucje publiczne będą wykorzystywane do prowadzenia wojny przeciwko obywatelom Rzeczpospolitej Polskiej.

Bardzo prosimy wszystkich kibiców o zrozumienie, gdyż walczymy o prawa nas wszystkich. Prosimy również o wsparcie naszej walki, inicjatyw oraz pomysłów. Nie pozwólmy, aby w ramach źle rozumianego interesu politycznego i medialnego niszczono naszą pasję.

Zaznaczamy, że działalność OZSK i środowisk kibicowskich nie jest i nigdy nie będzie w żaden sposób związana z jakąkolwiek partią czy ugrupowaniem politycznym.

Piłka nożna dla kibiców!

 

PostHeaderIcon WARTA POZNAŃ - Sandecja Nowy Sącz

Na tym meczu zbiera się nas w młynie około 150 głów w tym 2 osoby z Obry Kościan z flagą - dzięki za wsparcie. Wywieszamy dwie flagi oraz cztery flagi "vlepki", wśród których aż trzy debiutują. Przez pierwsze 10 minut nie prowadzimy dopingu. W tym czasie prezentujemy transparent: "Zakazy, jaja z biletami, młyn rozwiązany". W ten sposób wyrażamy swoje niezadowolenie z zakazów dla naszych dwóch chłopaków oraz z coraz większych utrudnień jakie klub stawia kibicom chcącym pozyskać bilety. Oprócz tego powodem naszego protestu była wiadomość o tym, iż z niewiadomych przyczyn przed niedzielnym meczem rozwiązano młyn. Po krótkiej chwili pojawia się ochrona i nakazuje usunięcie transparentu. Następnie przez całe spotkanie prowadzimy doping, który był najlepszym z dotychczasowych. Po wygranym meczu piłkarze podchodzą w okolice naszego sektora dziękując nam za doping.

 

Liczba kibiców gości to 11 osób w tym 8 osób z Czarni Jasło.

 

PostHeaderIcon Górnik Łęczna - WARTA POZNAŃ

Po ostatnich zagraniach zarządu, a dokładnie ostatnich zakazach, cyrkach z biletami, rozkazem "kierownika" do spraw bezpieczeństwa kierowanym do służb porządkowych aby prowokowały na meczu z Sandecją pewne osoby od nas. Postanowiliśmy nie jechać na to spotkanie pokazując osobą zasiadającym w zarządzie ile dorobili się po "Zielonej Rewolucji" prawdziwych fanów - Sektor gości na tym meczu pozostał pusty. Nie rozumiemy w jakim celu jest prowadzona nagonka na nas, oby nie otworzyły się osobom decyzyjnym w klubie oczy gdy za bilety trzeba będzie płacić i na stadionie będzie znów cicho i pusto - ale wtedy może być już za późno..

 

PostHeaderIcon OBRA KOŚCIAN - Korona Piaski

Od nas 2 osoby . 20 osób na sektorze w II połowie coś dopingujemy , ogólnie melanżowo :-)