PostHeaderIcon Pomoc Kibicom!

Szanowni Kibice !!!

Stajemy ramię w ramię w bardzo trudnej sytuacji. Kilku z naszych kolegów zostało zatrzymanych w greckim areszcie. Jeden z nich został skazany na dwa lata i pięć miesięcy więzienia. Czterech pozostałych otrzymało wyroki w zawieszeniu. Do ich uwolnienia potrzebna jest niemała kwota liczona w tysiącach euro. Przeliczając na złotówki, mamy do czynienia z sumą kilkudziesięciu tysięcy złotych. Musimy im pomóc, w jak najszybszym trybie zdobywając te pieniążki. Dlatego liczymy teraz na wszystkich prawdziwych Kibiców. Liczy się każda złotówka! Każdy z nas, obecnych na stadionie w Salonikach, mógł stać się ofiarą „łapanki”, której bezpodstawnie dokonywali greccy policjanci. Jednak my wróciliśmy szczęśliwie do domu, zaś nasi koledzy pozostali. Wierzymy również w pomoc osób, które nie miały możliwości udać się do Grecji, kibiców przebywających zarówno w Polsce, jak i za granicą!

Wszyscy obecni na meczu z grecką drużyną przeżyli zatrważające momenty. Zewsząd napływają słowa oburzenia odnośnie zachowania „kibiców” Arisu w stosunku do działaczy Jagi. Jednak media omijają, a wręcz przeinaczają wydarzenia z naszym udziałem. Przez całe spotkanie byliśmy atakowani przez „fanów” miejscowej drużyny. W naszym kierunku nieustannie leciał grad nie tylko kamieni, ale także (szczególnie ze strony trybuny VIP) szklanych przedmiotów. Ochrona oraz policja umożliwiały miejscowym kibicom takie zachowanie poprzez ignorowanie tego faktu i zasłanianie ich. Nawet nie mieliśmy możliwości zrealizować celu, w jakim przyjechaliśmy setki kilometrów – nie mogliśmy dopingować i wspierać naszej drużyny w tym jakże ważnym meczu. Przez większość spotkania niemal czterysta osób musiało skupiać się na unikaniu, lecących z różnych kierunków na nasz sektor, przedmiotów. Niestety, nie wszystkim się to udało. Kibice Jagiellonii nie mieli jednak dostępu do opieki medycznej! Ponadto przetrzymywani przez długi okres czasu (do późnych godzin nocnych!), w tak nieznośną pogodę, nie mieliśmy dostępu do wody! Na domiar złego, policja znajdująca się na naszym sektorze, prowokacyjnie popijała napoje chłodzące. Greccy „stróże prawa” próbowali opluć i zerwać nasze flagi oraz niejednokrotnie bez przyczyny używali pałek w stosunku do kibiców Jagi. Wiele osób zostało dotkliwie pobitych. W mediach podawana jest informacja, iż na stadionie byliśmy w posiadaniu ostrych narzędzi, łomów i innych (czego to nie wymyślą!). Tymczasem przy wejściu na sektor byliśmy tak dokładnie obszukiwani, że zabierano nam nawet zapalniczki!

Więcej…

 

PostHeaderIcon "TO MY KIBICE" NR 8 (107) SIERPIEŃ 2010

2 sierpnia ukaże się 107 numer „To My Kibice”! Oto, co ciekawego znajdziesz w najnowszym wydaniu najlepszego kibicowskiego miesięcznika:

Reportaże z meczów w europejskich pucharach: Szawle-Wisła, Baku-Lech, Karaganda-Ruch oraz Valletta FC-Ruch. Polecamy również reportaż z ciekawego meczu żużla Wybrzeże Gdańsk-GKM Grudziądz.

Najważniejszym punktem numeru jest tradycyjne o tej porze roku podsumowanie rundy w wykonaniu niemal wszystkich aktywnie działających w kraju ekip. Tym razem krótko scharakteryzowaliśmy 174 ekipy, stąd też nazwa artykułu - "POLSKIE 170". Znajdziesz tu komplet liczb wyjazdowych i wzmiankę o najciekawszych wydarzeniach z dziedzin hools i ultras. To prawdziwe kompendium wiedzy o polskim ruchu kibicowskim wiosną 2010!

Za nami Mistrzostwa Świata w RPA, które w TMK podsumowujemy i oceniamy na swój charakterystyczny sposób, a czynimy to w dwóch konkretnych artykułach "ANTYMUNDIAL 2010" oraz "Gdy umilkły wuwuzele".

W cyklu „Wywiad TMK” prezentujemy rozmowę z "Góralem", fanatykiem... rzecz jasna Górala Żywiec.

Dalszy ciąg rankingów wyjazdowych, tym razem ocenimy wiosenne dokonania wyjazdowe ekip z I ligi. Nie brakuje dużych niespodzianek - dowiesz się o nich z lektury sierpniowego numeru "TMK".

W numerze znajdziesz też trzy interesujące fieletony "Co nam daje fanatyzm?", "Kibic nie lekarz" i "Dzięki ci, Euro?".

Więcej…

 

PostHeaderIcon Nowa odsłona www.ultraswarta.pl

Witamy na nowej stronie kibiców Warty Poznań. Mamy nadzieje, że nowa odsłona zostanie przez was mile przyjęta i będziecie pozytywnie zaskoczeni nową szata graficzną jak i nowymi pomysłami, które tu się znalazły. Zapraszamy serdecznie do obejrzenia galerii, która została specjalnie dla was poszerzona,  a także czytania naszych artykułów, które z tak wielka pieczołowitością dla was sporządzamy. Postaramy się również, aby wiadomości były na bieżąco wam przedstawiane, w tym opisy z naszych wyjazdów. Zachęcamy was również do zaglądania na witrynę naszego sklepu i zakupu gadżetów Warty.  Czekamy na wasze komentarze i wrażenia dotyczące nowej strony jak i wasze inne pomysły które mogłyby jeszcze bardziej ją udoskonalić. Mamy nadzieję, że dzięki nowemu wyglądowi zostaliście zachęceni by częściej odwiedzać naszą stronę , którą w końcu robimy dla was, kibiców Warty.

 

PostHeaderIcon 27.12.1918 - 91 rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Wszystkich kibiców Warty, oraz Poznaniaków zapraszamy do uczczenia tych chwil. Czy udziałem w obchodach czy też zapaleniem symbolicznego znicza w miejscach pamięci.

Oto oficjalny program obchodów:

  • 11.00 Uroczystości przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich

Po uroczystości przemarsz do Kościoła Farnego - na trasie przemarszu składanie kwiatów

* Tablica pamiątkowa Franciszka Ratajczaka
* Tablica pamiątkowa Dowódców Powstania Wielkopolskiego
* Tablica pamiątkowa Ignacego Jana Paderewskiego
* Pomnik XV Pułku Ułanów Poznańskich

  • 12.45-14.00 Msza święta w intencji Powstańców Wielkopolskich - Kościół Farny
  • 14.30 Inscenizacja powstańcza - Plac Wolności
  • 18.00 Koncert - Filharmonia Poznańska