|
Remis na nowym stadionie!
W niedzielę o godzinie 17 graliśmy ligowe spotkanie w Sosnowcu. Na nowym stadionie Zagłębia gościliśmy po raz pierwszy i na pewno zrobił pozytywne wrażenie. Można pozazdrościć obiektu bez dwóch zdań. Do Sosnowca wyruszyliśmy chwilę po godzinie 11. Bez wielkich korków z zapasem czasowym dotarliśmy pod stadion. Tego dnia frekwencja na stadionie w meczu z Wartą wyniosła ponad 2 tysiące kibiców. W sektorze gości wywieszamy flagę a każdy wyjazdowicz na wzór naszej fany odziany był w okazjonalną czapkę. Od początku meczu ruszyliśmy z dopingiem, dzięki któremu wierzyliśmy, że pomoże Warcie w odniesieniu jak ważnego zwycięstwa. W 10 minucie meczu prezentujemy materiałowe zielono-białe szaliki co przy naszej pieśni "Na zawsze wierni..." niosło się na Sosnowieckim obiekcie dość głośno. Mimo że Warciarze szybko objęli prowadzenie i mogłoby się wydawać, że wynik będzie wysoki, to na przerwę do szatni oba zespoły schodziły z remisem. Po przerwie, kiedy zawodnicy wychodzili na drugą połowę, z sektora gości mogli usłyszeć głośne "Tylko zwycięstwo hej Warta tylko zwycięstwo.." Liczyliśmy, że trzy punkty cały czas możemy wywieść z Sosonowca. W 50 minucie meczu prezentujemy drugi element ultras. W sektorze unosimy malowane transparenty na dwóch kijach oraz pomiędzy machamy dużymi flagami na kijach z malowanym napisem ULTRAS! Chyba najgłośniej tego dnia niosła się pieśń "To ULTRAS WARTA LA LA LA" Na murawie minuty upływały, graliśmy jednym zawodnikiem mniej, a po wyjściu na prowadzenie po kilku minutach gospodarze wyrównali. Sędzia wywijał tego dnia jak szalony. Z perspektywy czasu możemy z podziału punków być zadowoleni, że mecz zakończył się 2:2. Po ostatni gwizdku arbitra brawami nagrodziliśmy Warciarzy za walkę do samego końca, choć wszyscy dobrze wiemy, że punkty z dołem tabeli trzeba zbierać, a jak na razie wygląda to zupełnie inaczej niestety.
Zapraszamy do galerii

Zagłębie Sosnowiec - Warta Poznań
|