PostHeaderIcon Chrobry Głogów - Warta Poznań 0-0

Wyjazd do Głogowa elektryzował wielu Warciarzy, co zaowocowało mobilizacją w naszych szeregach. Jedziemy autokarem w 34 osoby. Ogon pojawia się dopiero pod Głogowem. Ponad pół godziny przed meczem meldujemy się na sektorze. Stadion całkowicie pusty. Śpiewamy kilka przyśpiewek w kierunku rozgrzewających się piłkarzy. Chrobry zbiera się w swoim młynie powoli i tak równo z pierwszym gwizdkiem dopinguje ich około 70 osób. My od początku spotkania jedziemy z dopingiem na pełnej korbie jak jeszcze nigdy w tym sezonie. Wszyscy mamy jednakowe szale z hasłem ostatniej oprawy - „Bractwo Warciarzy - dajemy z siebie wszystko”. Z czasem pomarańczowy młyn się rozrasta i tak ich liczba dochodzi do 150 osób. W mniej więcej 15 minucie prezentujemy sektorówkę z napisem „Warta Poznań – ZIELONI – 1912”. Również w pierwszej połowie Chrobry robi flagowisko. Pod koniec pierwszej części spotkania bawimy się bez koszulek przy hicie tego wyjazdu „SUTY DENS”. Do szatni piłkarze schodzą przy stanie 0-0 po dużej przewadze gospodarzy. W drugiej części spotkania jedziemy z równie dobrym dopingiem, co wcześniej i około 60 minuty prezentujemy flagowisko. Potem znowu wjeżdża „SUTY DENS” i atmosfera ponownie jest zbyt gorąca, żeby bawić się w koszulkach. Po sektorze przejeżdża pociąg. Piłkarze bezbramkowo remisują, a do tego stwarzają sobie lepsze sytuacje od Chrobrego w drugiej połowie. Dziękujemy im za walkę i zaangażowanie, a oni nam za doping. Po meczu niewielkie wahadło towarzyszy nam tylko kawałek za Głogowem. Humory całkiem dopisują, więc poziom patologii wzrasta do niebezpiecznych rozmiarów. Na szczęście wszystkim udaje się wrócić do domu w jednym kawałku. Zadowoleni i ze zdartymi gardłami, bez przygód meldujemy się w Poznaniu przed północą i kończymy ten udany wyjazd. Podsumowując: atmosfera wśród nas wyśmienita, widowisko na stadionie ciekawe; innych atrakcji brak. Do następnego razu! (W)