PostHeaderIcon Wywiad z Alanem, kapitanem Zielonych!

 

1. Na początek powiedz coś o sobie.

Urodziłem się w Poznaniu. Moja mama jest Polką a ojciec pochodzi z Demokratycznej Republiki Kongo.

2.Gdyby zrobić ankietę wśród kibiców Warty z pytaniem: „który piłkarz jest najbardziej przywiązany do naszych zielono-barw barw ? ” pewnie większość wskazałaby na Ciebie. Czy zgodzisz się ze stwierdzeniem, że Twoja więź z klubem to coś więcej niż relacje piłkarz a€“ klub?

Z Wartą jestem związany już od 21 lat. Tutaj zaczynałem swoją przygodę z piłką i przechodziłem wszystkie szczeble piłki juniorskiej aż do drużyny seniorów w której gram do dziś. więc można powiedzieć że Warta ukształtowała mnie jako piłkarza i człowieka.

3. Powiedz nam z jakiej części Poznania pochodzisz i czy na Twojej dzielnicy da się zauważyć wielu kibiców Warty?

Urodziłem się i wychowałem na Jeżycach. Często kiedy jestem na Jeżycach obcy ludzie którzy mnie kojarzą pytają się "co słychać we Warcie ? " i bardzo ciepło wypowiadają się o naszym klubie. Bardzo cieszą takie sytuacje gdyż widać jak wiele osób interesuje się Warta i jak dużo kibiców i sympatyków ma.

4. Jak myślisz czym spowodowany jest spadek frekwencji na meczach przy Drodze Dębińskiej ?

Myślę że spadek frekwencji jest spowodowany zmiana klasy rozgrywkowej, w której gramy na niższą, ale wierzę że nasze dobre występy na wiosnę zachęcą kibiców i sympatyków futbolu do wspierania nas w "Ogródku" podczas meczów.

5. Jak oceniasz szanse na awans Warty do II ligi?

Myślę że mam całkiem niezła pozycje wyjściową przed rundą wiosenna do tego żeby walczyć o awans. Mamy bardzo młody skład i czasami brakuje nam jeszcze doświadczenia ale niewątpliwym plusem jest to, że gramy fajny dla oka ,ofensywny futbol i z racji tego że większość zawodników stanowią wychowankowie na pewno w każdym meczu pokażemy 100% zaangażowania, po to abyśmy w czerwcu mogli się wszyscy razem cieszyć z awansu do 2 ligi.

6. Czy uważasz iż pirotechnika a konkretnie race są bezpieczne ?

Na pewno są one bardzo efektowne dlatego szkoda że są zabronione.

7. Czy rzeczywiście mając wsparcie dwunastego zawodnika piłkarzom gra się lepiej?

Zawsze uważałem że określenie "12 zawodnik" jest bardzo trafne.Nie wyobrażam sobie rozgrywania meczów przy pustych trybunach. Piłka nożna jest dla kibiców a piłkarze potrzebują ich wsparcia w trakcie meczów.

8. Jakie zdanie masz na temat kibiców, którzy poświęcają swój czas, życie rodzinne i prywatne pieniądze na podróże za Wartą po całej Polsce?

Jest to dla mnie coś niesamowitego i wielkiego. Zawsze podziwiałem kibiców którzy są tak oddani swojej drużynie.Mam do nich ogromny szacunek.

9. Chyba większość z nas ma jakieś prywatne sympatie do zagranicznych klubów. Jak możesz to zdradź nam za jaką zagraniczną ekipę najbardziej trzymasz kciuki.

Jeśli chodzi o kluby zagraniczna to od dziecka kibicowałem drużynie PSG.

10. Chciałbyś coś na koniec naszego krótkiego wywiadu, powiedzieć najwierniejszym kibicom Warty Poznań którzy zjeżdżają kraj wzdłuż i wszerz na klubem?

Po pierwsze chciałbym im podziękować za wsparcie i to że są z nami nawet na meczach wyjazdowych oddalonych o kilkaset kilometrów. Mam również nadzieje że także podczas nadchodzących meczów rundy wiosennej będą nas dopingować i będziemy mogli się wspólnie cieszyć ze zdobywanych punktów.

Pozdro ;-)