PostHeaderIcon Wywiad z Adrianem Lisem.

1. Na początek powiedz coś o sobie.
Cześć Warciarze! Jestem Adrian Lis znacie mnie z boiska jako Lisu, moja pozycja to oczywiście bramkarz a Warciarzem jestem łącznie już 10 lat i licznik nadal rośnie.
2. Gdyby zrobić ankietę wśród kibiców Warty z pytaniem: „który piłkarz jest najbardziej przywiązany do naszych zielono-białych barw ?” pewnie większość wskazałaby na Ciebie. Czy zgodzisz się ze stwierdzeniem, że Twoja więź z klubem to coś więcej niż relacje piłkarz a klub?
Cieszę się, że kibice o mnie by tak pomyśleli, bo to jest coś cennego i bardzo motywującego, i wiem ze serce będzie zawsze należeć do zielonych, bo tu stawiałem pierwsze kroki w piłce.
3. Powiedz nam, z jakiej części Poznania pochodzisz i czy na Twojej dzielnicy da się zauważyć wielu kibiców Warty?
Ogólnie to pochodzę z Biedruska, ale od niedawna mieszkam na Grunwaldzie. W Biedrusku to mała miejscowość wiec każdy mnie kojarzy, że gram w 1 lidze, a jeśli chodzi o Grunwald to kilku sąsiadów kojarzy, bo często jak jadę na mecz to jestem ubrany w nasze trykoty wiec się  dopytują jak idzie

4. Jak myślisz czym spowodowany jest spadek frekwencji na meczach przy Drodze Dębińskiej ?
Od kiedy awansowaliśmy to ludzie zaczęli przychodzić, ale zawsze mogłoby być więcej fanów, na pewno dużym czynnikiem jest nowy stadion, który by to zmienił.
5. Jak oceniasz szanse na utrzymanie Warty w I lidze?
Od kiedy widzę jak się zmienia klub to szanse są duże i w nie wierze.
6. Czy uważasz, iż pirotechnika a konkretnie race są bezpieczne ?
Dopóki nie poleca na murawę i nie zagrażają bezpieczeństwu kibicom to race sa piękną otoczką
7. Czy rzeczywiście mając wsparcie dwunastego zawodnika piłkarzom gra się lepiej?
Moim 12 zawodnikiem osobiście jest rodzina i moi znajomi, których zapraszam na mecz.
8. Jakie zdanie masz na temat kibiców, którzy poświęcają swój czas, życie rodzinne i prywatne pieniądze na podróże za Wartą po całej Polsce?
Ja jestem po ogromnym wrażeniem, nie raz było was kilku, ale jak już widziałem jednego kibica w klatce na końcu polski to wielki brawa, a jeśli o całą Zieloną Strefę to szapo ba.
9. Chyba większość z nas ma jakieś prywatne sympatie do zagranicznych klubów. Jak możesz to zdradź nam, za jaką zagraniczną ekipę najbardziej trzymasz kciuki.
Powiem szczerze nigdy nie miałem ulubionego klubu, ale zawsze oglądałem jaką robotę wykonują bramkarze w jakichkolwiek ligach.
10. Chciałbyś coś na koniec naszego krótkiego wywiadu, powiedzieć najwierniejszym kibicom Warty Poznań, którzy zjeżdżają kraj wzdłuż i wszerz za klubem?
Doceniam ich poświęcenie, wsparcie i dopingujcie nas tak dalej Zieloni.