PostHeaderIcon "Jestem związany z Wartą Poznań - wywiad z Nikodemem Fiedosiewiczem"

1. Na początek powiedz coś o sobie.

Cześć. Nazywam się Nikodem Fiedosewicz, jestem zawodnikiem Warty Poznań od 9 lat, a w drużynie seniorskiej gram od 6  lat. Na boisku występuje na pozycji lewego obrońcy.

2. Gdyby zrobić ankietę wśród kibiców Warty z pytaniem: „który piłkarz jest najbardziej przywiązany do naszych zielono-białych barw?" pewnie wskazaliby na Ciebie. Gdyż jesteś jednym z niewielu którzy się tak utożsamiają. Czy zgodzisz się ze stwierdzeniem, że Twoja więź z klubem to coś więcej niż relacje piłkarz a klub?

Myślę, że dla każdego zawodnika byłoby to wielkie wyróżnienie usłyszeć takie słowa. Jestem w Warcie Poznań od kilku lat, można powiedzieć, że dorastałem w tym klubie, dlatego jestem z nim bardzo związany. Trenowanie z starszymi kolegami, bardziej doświadczonymi życiowo pomogło mi w rozwoju zarówno piłkarskim, jak i osobistym.

3. Powiedz nam, z jakiej części kraju pochodzisz i czy w Twojej miejscowości da się zauważyć wielu kibiców Warty?

Pochodzę z niewielkiej miejscowości nieopodal Wolsztyna. W moim rodzinnym mieście da się zauważyć osoby interesujące się losami Warty Poznań i tym, jak przebiega moja przygoda z piłką. Największymi kibicami są członkowie mojej rodziny oraz najbliżsi przyjaciele.

4. Jak myślisz czym spowodowana jest tak dobra pozycja w tabeli w tym sezonie?

Myślę, że jest wiele czynników wpływających na tak dobrą pozycję. Zaczynając od zmiany sztabu szkoleniowego, poprzez wzmocnienia składu doświadczonymi zawodnikami, a kończąc na atmosferze panującej w szatni.

5. Jak oceniasz szanse na awans Warty do ekstraklasy?

W aktualnej sytuacji w kraju ciężko jest mi cokolwiek powiedzieć, ponieważ dalsze rozgrywki wciąż stoją pod znakiem zapytania. Patrząc na sytuację w tabeli i analizując możliwe scenariusze zakończenia sezonu, nasz awans jest jak najbardziej możliwy.

6. Czy uważasz, iż pirotechnika a konkretnie race są bezpieczne ?

Na pewno dają fajny efekt. Jeżeli są używane z głową i zgodnie z prawem, to jestem na tak.

7. Czy rzeczywiście mając wsparcie dwunastego zawodnika piłkarzom gra się lepiej?

Prawdziwi kibice, którzy podążają za swoją drużyną, są moim zdaniem dwunastym zawodnikiem w zespole. Swoim dopingiem tworzą atmosferę, dzięki której gra się lepiej.

8. Jakie zdanie masz na temat kibiców, którzy poświęcają swój czas, życie rodzinne i prywatne pieniądze na podróże za Wartą po całej Polsce?

Warta ma wiernych kibiców. Może nie jest to jakieś liczne grono, ale bardzo cenię i szanuję to, co robią,  ponieważ poświęcają swój wolny czas oraz pieniądze, aby dopingować nas podczas meczów wyjazdowych. Kilku z tych kibiców nich poznałem osobiście i śmiało mogę powiedzieć, że całe swoje serce oddają Warcie Poznań.

9. Chyba większość z nas ma jakieś prywatne sympatie do zagranicznych klubów. Jak możesz to zdradź nam, za jaką zagraniczną ekipę najbardziej trzymasz kciuki.

Od najmłodszych lat kibicuje Barcelonie.

10. Chciałbyś coś na koniec naszego krótkiego wywiadu, powiedzieć najwierniejszym kibicom Warty Poznań, którzy zjeżdżają kraj wzdłuż i wszerz za klubem?

Chciałbym im bardzo podziękować za to, że są z nami zarówno w dobrych jak i złych momentach. Mam nadzieję, że będziecie dalej nas dopingować i wspólnie dojdziemy do ekstraklasy. Pozdro, Zielona Strefa!