PostHeaderIcon Wywiady

PostHeaderIcon Zawsze dobrze się czułem przy DD12 - wywiad z Aleksem Ławniczakiem

1. Na początek powiedz coś o sobie.
Cześć, nazywam się Aleks Ławniczak, mam 20 lat i mieszkam w Mosinie pod Poznaniem. Gram na pozycji środkowego obrońcy, a poza piłką nożną lubię grać w siatkówkę i oglądać filmy.

2. Czy zgodzisz się ze stwierdzeniem, że Twoja więź z klubem to coś więcej niż relacje piłkarz a klub?
Myślę, że śmiało mogę się zgodzić, ponieważ w Warcie spędziłem prawie 8 lat, z roczną przerwą na grę w Miedzi Legnica. Wychowałem się w Warcie Poznań i przechodziłem przez prawie wszystkie szczeble młodzieżowe, co na pewno umocniło tę więź. Zawsze czułem się tutaj dobrze i z radością przyjeżdżałem na DD12.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Warta Poznań to była moja ostatnia szansa – rozmowa z Jakub Kiełbem

1. Na początek powiedz coś o sobie.

Mam 26 lat, pochodzę z Jarocina. Występuję w Warcie Poznań i mieszkam w Poznaniu od lipca 2016 roku. Od kiedy tylko sięgam pamięcią to gram w piłkę nożną. Oprócz tego interesuję się też piłką ręczną, lubię podróżować i uwielbiam zwierzęta. Zwykły chłopak z małego miasta.

2. Gdyby zrobić ankietę wśród kibiców Warty z pytaniem: „który piłkarz jest najbardziej przywiązany do naszych zielono-białych barw?" pewnie wskazaliby na Ciebie. Gdyż jesteś jednym z niewielu którzy się tak utożsamiają. Czy zgodzisz się ze stwierdzeniem, że Twoja więź z klubem to coś więcej niż relacje piłkarz a klub?

Myślę, że w naszej szatni jest kilka osób, które zasługują o wiele bardziej niż ja, na miano prawdziwego Warciarza z krwi i kości! Choć z pewnością Warta jest dla mnie wyjątkowa i czuję przywiązanie do zielono-białych barw. Jest to inna relacja niż zazwyczaj to bywa w takich sytuacjach, ale nie będę tutaj czarował i opowiadał, że od zawsze miałem Wartę w sercu, bo tak nie było. Przywiązanie przyszło z czasem. Zrozumiałem, że tak naprawdę wiele zawdzięczam temu klubowi. Przychodząc do Poznania dawałem sobie ostatnią szansę na jakieś poważniejsze granie i jak widać ciężka praca oraz zaangażowanie przynosi efekty. Ponadto perypetie jakie przechodziliśmy z tym klubem mocno zacieśniły więzi. Z resztą sukcesy działają na tej samej zasadzie. Robiąc awans z II do I ligi automatycznie klub staje się częścią Ciebie.

Więcej…

 

PostHeaderIcon "Jestem związany z Wartą Poznań - wywiad z Nikodemem Fiedosiewiczem"

1. Na początek powiedz coś o sobie.

Cześć. Nazywam się Nikodem Fiedosewicz, jestem zawodnikiem Warty Poznań od 9 lat, a w drużynie seniorskiej gram od 6  lat. Na boisku występuje na pozycji lewego obrońcy.

2. Gdyby zrobić ankietę wśród kibiców Warty z pytaniem: „który piłkarz jest najbardziej przywiązany do naszych zielono-białych barw?" pewnie wskazaliby na Ciebie. Gdyż jesteś jednym z niewielu którzy się tak utożsamiają. Czy zgodzisz się ze stwierdzeniem, że Twoja więź z klubem to coś więcej niż relacje piłkarz a klub?

Myślę, że dla każdego zawodnika byłoby to wielkie wyróżnienie usłyszeć takie słowa. Jestem w Warcie Poznań od kilku lat, można powiedzieć, że dorastałem w tym klubie, dlatego jestem z nim bardzo związany. Trenowanie z starszymi kolegami, bardziej doświadczonymi życiowo pomogło mi w rozwoju zarówno piłkarskim, jak i osobistym.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Wywiad z Adrianem Lisem.

1. Na początek powiedz coś o sobie.
Cześć Warciarze! Jestem Adrian Lis znacie mnie z boiska jako Lisu, moja pozycja to oczywiście bramkarz a Warciarzem jestem łącznie już 10 lat i licznik nadal rośnie.
2. Gdyby zrobić ankietę wśród kibiców Warty z pytaniem: „który piłkarz jest najbardziej przywiązany do naszych zielono-białych barw ?” pewnie większość wskazałaby na Ciebie. Czy zgodzisz się ze stwierdzeniem, że Twoja więź z klubem to coś więcej niż relacje piłkarz a klub?
Cieszę się, że kibice o mnie by tak pomyśleli, bo to jest coś cennego i bardzo motywującego, i wiem ze serce będzie zawsze należeć do zielonych, bo tu stawiałem pierwsze kroki w piłce.
3. Powiedz nam, z jakiej części Poznania pochodzisz i czy na Twojej dzielnicy da się zauważyć wielu kibiców Warty?
Ogólnie to pochodzę z Biedruska, ale od niedawna mieszkam na Grunwaldzie. W Biedrusku to mała miejscowość wiec każdy mnie kojarzy, że gram w 1 lidze, a jeśli chodzi o Grunwald to kilku sąsiadów kojarzy, bo często jak jadę na mecz to jestem ubrany w nasze trykoty wiec się  dopytują jak idzie

Więcej…

 

PostHeaderIcon Wywiad z Adrianem Laskowskim.

1. Na początek powiedz coś o sobie.
Nazywam się Adrian Laskowski moja pozycja na boisku to środkowy
pomocnik. Od wielu lat występuje w Warcie Poznań i gram
z numerem 10.

2. Gdyby zrobić ankietę wśród kibiców Warty z pytaniem:
„który piłkarz jest najbardziej przywiązany do naszych
zielono-białych barw?" pewnie większość wskazałaby na Ciebie.
Czy zgodzisz się ze stwierdzeniem, że Twoja więź z klubem
to coś więcej niż relacje piłkarz a klub?

Oczywiście Warta jest moją jedną z ważniejszych części życia.
Ten klub  ukształtował mnie piłkarsko i również życiowo.
Przechodziłem jako nastolatek w Warcie szczeble juniorskie
aż do piłki seniorskiej. I nadal mogę się cieszyć tym,
że jestem częścią tego klubu. I jeżeli mój syn będzie chciał
grać w piłkę, to na pewno będzie nauczony, żeby grać dla Warty ??
Minęło już ładne kilkanaście lat odkąd, przeniosłem się
z Unii Swarzędz.

 

Więcej…

 
Więcej artykułów…