PostHeaderIcon Śląsk Wrocław - Warta Poznań 06.04.2024 1-2

W ostatnim czasie Warta nie rozpieszcza nas wynikami. Moglibyśmy opisywać, kto co robi na boisku oraz ilu zawodników walczy, pokazuje charakter, a kto przysłowiowo odcina kupony, ale tak naprawdę najważniejsze jest to, że, mimo postawy Warciarzy na murawie, nasz fanatyzm nie gaśnie, tylko rośnie jeszcze bardziej. O to właśnie  w tym w tym wszystkim chodzi - aby, jeździć za klubem nie zważając na wyniki oraz w której lidze gra drużyna... Wyjazd do Wrocławia wypadł nam w sobotę o godzinie 20:00. Spotkania o tej porze w weekend są na pewno wyznacznikiem zespołu, który walczy w górnej części tabeli, a tym zespołem są Wrocławianie. Kibice Śląska od początku rundy na frekwencję nie mają co narzekać i licznie przychodzą wspierać swoją drużynę. Nie inaczej było i na meczu z Wartą. W sobotni wieczór przybyło ich na stadion ponad 14,5 tysiąca. My natomiast na wyjazd wyruszyliśmy z Poznania ze sporym zapasem czasowym i pod stadionem Śląska dotarliśmy godzinę przed pierwszym gwizdkiem meczu. Na sektorze rozkładamy czarną flagę z datami zdobytych mistrzostw Polski oraz widniejący hasłem "Jeszcze powrócą tamte dni, pełne chwały i pięknych chwil". Od początku ruszyliśmy z dopingiem - w pierwszej połowie prezentujemy malowane flagi i wdrażamy kolejną nową piosenkę w tym sezonie wyjazdowym. Warciarze do przerwy przegrywali 1:0, a cztery minuty po wznowieniu gry Tomas Prikryl dostaje drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i Warta zmuszona jest grać resztę meczu w dziesięciu. Niebywała sytuacja następuje w 56 minucie, samobójczy gol zawodnika Śląska i Warta po kilku minutach od straty Prikryla remisuje. Zapachniało przez chwilę szczęśliwym remisem, który przed meczem chyba każdy brałby w ciemno. Dopingujemy ile sił, a od 80 minuty prezentujemy jeszcze trzy małe choreografię, na które składały się transparenty na dwóch kijach, kartony z herbem oraz zielone flagi z białym malunkiem "WARTA 1912 POZNAŃ". Piłkarsko jednak to nie mogło się tego dnia udać i nie udało...bo w doliczonym czasie gry tracimy bramkę i przegrywamy! Mimo zakończonego meczu cały czas dopingujemy, zawodnikom pod płotem śpiewamy "Czy wygrywasz czy nie..." i głośno dajemy im do zrozumienia, że głowa do góry, że jesteśmy z nimi. W Poznaniu meldujemy się chwilę po północy!
AVE WARTA

Zapraszamy do galerii                                   Śląsk Wrocław - Warta Poznań :: 20240406SlaskWroclawWartaPoznan_2

Śląsk Wrocław - Warta Poznań

 

PostHeaderIcon Cracovia Kraków - Warta Poznań 1.03.2023 0-1

Piątkowy wieczór w Krakowie przyniósł zwycięstwo! Dzięki uprzejmości kibiców Cracovii mamy możliwość obejrzenia meczu z wysokości trybun pomimo zamkniętego sektora gości. Wywieszamy flagę i kilkukrotnie podczas meczu zaznaczamy swoją obecność. Po strzelonym golu dającym niespodziewane zwycięstwo radość była ogromna, a pieśń "Jesteśmy Ultras Fanatykami..." niosła się tego dnia ile sił w gardłach. Mimo piątku frekwencja na stadionie wyniosła prawie 8 tysięcy. Kibice Cracovii na początku spotkania zaprezentowali oprawę i wraz z całym stadionem odśpiewali przy prezentacji Mazurka Dąbrowskiego. Po końcowym gwizdku dziękujemy Warciarzom za zdobycie trzech punktów i walkę do samego końca. Mecze pokazują, że nawet kiedy wydawało się, że wszystko idzie w złą stronę, to szczęście potrafi się uśmiechnąć, tym razem w stronę Zielonych.

Do zobaczenia na kolejnym wyjeździe!

Ultras Warta

Zapraszamy do galerii                                   Cracovia Kraków - Warta Poznań :: 20240301CracoviaWartaPoznan

Cracovia Kraków - Warta Poznań

 

PostHeaderIcon Lech Poznań - Warta Poznań 15.03.2024 2-0

Derby!

Gołym okiem można zauważyć, że frekwencja derbowa co sezon nie przyciąga już takich tłumów i pojedynki derbowe mają mniejsze zainteresowanie na trybunach. Derby Poznania zaplanowane na piątek o godzinie 20:30 ostatecznie przyciągnęło na stadionie ponad 23 tysiące kibiców. Chwilę przed godziną 20 większość kibiców Warty jest już w sektorze gości. Wywieszamy przed nami na naszą wizytową flagę "WARCIARZE" Z dopingiem ruszyliśmy w momencie, gdy w sektorze uformowaliśmy się w jedną grupę nad flagą. Przez całe 90 minut wspieraliśmy Warciarzy ile sił w gardłach i można by rzec, że najlepsze momenty w sektorze gości odnośnie decybeli były właśnie po traconych golach oraz po zakończonym meczu pod sektorem. Widać było zaangażowanie i fanatyzm, który obrazuje kibica, że mimo fatalnej sytuacji na murawie dopinguje ze zdwojoną siłą, by wspierać Zielonych! Mimo porażki i nadal niepewnego bytu w ekstraklasie wyjazd derbowy możemy zapamiętać od strony kibicowskiej jako dobry.

WARTA ON TOUR

Zapraszamy do galerii

Lech Poznań - Warta Poznań :: 20240315LechPoznanWartaPoznan_8

Lech Poznań - Warta Poznań

 

PostHeaderIcon Ruch Chorzów - Warta Poznań 17.02.2024 0-0

Rundę wiosenną rozpoczęliśmy od wyjazdu na Stadion Śląski do Chorzowa.Na Stadionie Śląskim nie mieliśmy jeszcze nigdy okazji grać. Tym bardziej nowe miejsce na mapie Polski miało w jakimś sensie innym smaczek dla każdego wyjazdowicza. Pod ogromny stadion, który robił wrażenie, docieramy ze sporym zapasem czasowym. Każdy Warciarz tego dnia został przyozdobiony w okazjonalną czapkę wyjazdową. Sektor dla kibiców gości umieszczony jest za bramką na górnej kondygnacji stadionu. Gospodarze swój młyn prowadzą na trybunie wzdłuż murawy na dolnej i górnej części. Doping prowadzili przez cały mecz i naprawdę ciężko było się przebić. Tego dnia frekwencja na trybunach wyniosła prawie 14 tysięcy. Na sektorze wywieszamy flagę WARCIARZE. Doping prowadzimy przez większość meczu, a w drugiej połowie prezentujemy flagi szachownice. Z Chorzowa wywozimy remis, a z przebiegu całego meczu traktujemy go jak zwycięstwo ;-) Do następnego!

Zapraszamy do galerii

Ruch Chorzów - Warta Poznań :: 20240217RuchChorzowWartaPoznan_4

Ruch Chorzów - Warta Poznań