PostHeaderIcon Opisy

PostHeaderIcon Siarka Tarnobrzeg - Warta Poznań 06.05.2017 0-1

Na wyjazd do Tarnobrzegu wyruszamy wcześnie rano w 7 osób. Podróż kilkugodzinna z jedną przesiadką. We Wrocławiu zmiana lokomotywy i zrobiło się delikatne opóźnienie oraz obawa że na zaplanowaną przesiadkę w Rzeszowie nie zdążymy. Jednak negocjacje i trucie dupy konduktorowi  poskutkowało i pociąg w Rzeszowie czekał na opóźnionych Warciarzy aby w spokoju mogli dotrzeć na mecz  do Tarnobrzegu! Na miejsce docieramy 40 minut przed pierwszym gwizdkiem. W młodych latach zawsze się myślałem że fajnie gdyby Zieloni zagrali z taką marką jak Siarka Tarnobrzeg. W końcu doczekaliśmy się takiego momentu gdzie mieliśmy okazję zawitać do Tarnobrzegu z Wartą! Prawdę mówiąc od kilku lat mamy okazję zaliczać nowe stadiony i konkretne dla nas marki kibicowskie! Ale są takie szczególne ekipy gdzie darzy się naprawdę ogromnym szacunkiem. I tak naprawdę gdyby cofnąć się myślami to okazało się że nie możliwe nie istnieje i mamy okazję zwiedzać i być na wielu stadionach...
Wracając do samego spotkania to przez większość meczu  śpiewamy, raz z większym zaangażowaniem raz mniejszym. Piłkarze bohatersko walczą do końca meczu a dużą rolę odebrał w tym spotkaniu nasz bramkarz broniąc kapitalnie. Po meczu wspólnie śpiewamy z piłkarzami kto wygrał, dziękując im za walkę i determinację przez 90 minut jaką wpakowali w ten mecz! Po meczu zawijamy się w drogę która tym razem była o wiele dłuższa niż w pierwszą stronę. Wszystko za sprawa bardzo trudnego połączenia. Tak naprawdę o tej godzinie gdy kończył się mecz wydostanie się z Tarnobrzegu graniczyło z cudem. Aby dotrzeć do Poznania zaliczyliśmy dwie przesiadki w tym jeden dwugodzinny postój w Rzeszowie. To akurat wyszło na plus bo mogliśmy zobaczyć trochę miasta i coś zjeść przed długą drogą jaka nas czekała plus dodatkowo kolejna przesiadka. Do celowo w Poznaniu meldujemy się przed 11 w niedzielę. Także wyjazd nie był najdalszy ale droga skomplikowana i bardzo wyczerpująca. Jeszcze kilka słów o kibicach Siarki. Zebrali się w około 6 dyszek. Rozwiesili dwie flagi i na początku oraz na końcu meczu przez chwilę prowadzili doping. Wynik meczu był naprawdę dużym zaskoczeniem więc możliwe że kibice w Tarnobrzegu do samego końca nie mogli uwierzyć w to że Warta Poznań wywozi trzy punkty z Podkarpacia..

Zapraszamy do galerii

Siarka Tarnobrzeg - Warta Poznań :: 20170506SiarkaTarnobrzegWartaPoznan_2

Siarka Tarnobrzeg - Warta Poznań

 

PostHeaderIcon Warta Poznań - LKS Rogowo 5-0 23.04.2017

 

Zapraszamy do galerii

Warta Poznań - LKS Rogowo  :: 20170423WartaPoznanLKSRogowo_1

Warta Poznań - LKS Rogowo

 

PostHeaderIcon Legionovia Legionowo - Warta Poznań 1:2 22.04.2017

Mecz w Legionowie był pierwszym wyjazdem Warty na ten obiekt. Z Poznania wyruszamy w 5 osób. Na miejscu dociera jeszcze jeden fanatyk i razem na sektorze meldujemy się w 6. Liczba jak na sobotę bardzo mizerna. Wejście na stadion i przyjmowanie kibiców gości przez ochronę to jeden wielki skandal! Jedyna pozytywna rzecz tej wyprawy to niespodziewane zwycięstwo naszych piłkarzy i powrót w bardzo dobrych nastrojach do Poznania!

 

 

PostHeaderIcon GKS Bełchatów - Warta Poznań 08.04.2017 1-0

Kolejny wyjazd już za nami, czwarta wyprawa wypadła nam do Bełchatowa. Klub który tak nie dawno gościł w najwyższej lidze rozgrywkowej w naszym kraju. Dla każdego Warciarza był to nowy obiekt i ciekawość zawitania na nowy stadion była ogromna. Z Poznania wyruszamy busem z dobrym zapasem czasowym aby dotrzeć spokojnie przed meczem aby wszystko sprawnie poszło na bramie. Wywieszamy jedną flagę i przez większość meczu jak na naszą liczbę prowadzimy głośny doping który w transmisji na żywo było słychać. W pierwszej połowie prezentujemy transparenty na dwóch kijach a tuż na początku drugiej odsłony na płocie zawisnął trans w asyście sektorówki i po spuszczeniu machamy wielkimi flagami na kijach. Na wyjeździe pojawiła się kolejna edycja naszego browaru "WARCIARZ na szlaku" gdzie każdy uczestnik mógł skosztować tego kolejnego trunku. Piłkarze kontrolowali grę aż do 75 minuty meczu, gdzie stracimy bramkę i trzy punkty zostają w Bełchatowie. Po ostatnim gwizdku mimo przegranej dziękujemy piłkarzom za walkę i wyrównaną grę! Kilka słów na temat miejscowych. Widać było w ich mieście ogromną mobilizację o zdobywanie kolejnych punktów w walce o utrzymanie się i najlepszej liczby w młynie. Propaganda się udała, w młynie zebrało się ich z naszej perspektywy blisko ponad 300 osób. Doping stał na dobry poziomie a momentami pierwszej połowy na bardzo dobrym. Podczas meczu kilka razy w ich młynie wybuchały achtungi i zaprezentowali flagowisko . GKS wypadł fajnie pod względem kibicowskim.

Zapraszamy do galerii

Fot. Paweł Wróbel

GKS Bełchatów - Warta Poznań :: 20170408GKSBelchatowWartaPoznan_3

GKS Bełchatów - Warta Poznań

 

PostHeaderIcon Stal Stalowa Wola - Warta Poznań 01.04.2017 0-1

Wyprawa do Stalowej była naszym trzecim wyjazdem w tej rundzie i chyba najdalszą wycieczką. Podróż bardzo długa ale bez większych problemów. Na miejsce docieramy dobrą godzinę przed początkiem spotkania. Na sektor wchodzimy chwilę przed pierwszym gwizdkiem. Zasiadamy w 4 osoby w sektorze gości i z podziwem oglądamy już drugie zwycięstwo Zielonych na wyjeździe! W przerwie meczu stalówka podrzuca nam wodę i prowiant. Po meczu zbijamy piątki z piłkarzami i lecimy w drogę powrotną. Wyprawa bardzo ciekawa i udana, trzy punkty na wyjeździe na bardzo dalekim terenie i miły gest ze strony miejscowych kibiców. Za co na pewno szacunek się należy!

 

Zapraszamy do galerii

Stal Stalowa Wola -  Warta Poznań :: 20170401StalStalowaWolaWartaPoznan_2

Stal Stalowa Wola - Warta Poznań

 
Więcej artykułów…