PostHeaderIcon Legia Warszawa - Warta Poznań 25.11.2023 2-2

Wyjazd do Warszawy!
Mecz z Legią ustalono w grafiku ekstraklasy na 25 listopada na godzinę 20:00! Odległość z Poznania do stolicy wynosi raptem ponad 300 km. Wyruszyliśmy z dużym zapasem czasowym, a mimo tego w okolice stadionu dotarliśmy dopiero chwilę przed 19. Tego dnia na trybunach zasiadło prawie 26 tysięcy kibiców w tym delegacja fanatyków Warty Poznań. Tym razem nie w sektorze dla kibiców gości, a tuż obok zajmujemy miejsca i wywieszamy flagi. Mecz się jeszcze dobrze nie rozpoczął, a piłkarze Warty już zdobyli gola. Euforia zmobilizowała podwójnie do głośnego dopingu. Ile sił w gardłach śpiewaliśmy pieśń "zagraj jak za dawnych lat". Z niedowierzaniem patrzyliśmy na boisko i po analizie VAR sędzia dyktuje rzut karny i pewnym strzałem zdobywamy drugiego gola. Do końca pierwszej połowy arbiter dolicza dziesięć minut i tuż przed zejściem zawodników do szatni tracimy gola. Na boisku pierwsze 45 minut meczu wyglądało całkiem pozytywnie. Wierząc, że w drugiej połowie dopiero zacznie się meczycho i Warciarze wywalczą najlepszy rezultat, głośno ryknęliśmy, że jesteśmy z nimi. Zieloni walczyli, wyprowadzali sporadyczne kontry, ale ostatecznie to my tracimy bramkę i z Warszawy wywozimy tylko remis. Po regulaminowym czasie gry, gdy zawodnicy podeszli w okolice naszego sektora, nagrodziliśmy ich brawami i zapewniliśmy ich o nieustannym wsparciu śpiewając głośno "Jesteśmy zawsze tam..."
Po kolejnych wyjazdowych emocjach ruszyliśmy w drogę powrotną.
W Poznaniu meldujemy się o 3 w nocy.

Zapraszamy do galerii                                             Legia Warszawa - Warta Poznań :: 20231125LegiaWarszawaWartaPoznan

Legia Warszawa - Warta Poznań

 

PostHeaderIcon Stal Brzeg - Warta Poznań (P) 31.10.2023 0:4

Nawet kiedy nadejdą złe czasy...

Po wygranej w Ostrowcu w kolejnej fazie Pucharu Polski, trafiło się nam to, co wszyscy fanatycy lubią najbardziej, a mianowicie nowe miejsce do odwiedzenia na kibolskiej mapie. Tym razem we wtorkowy poranek wyruszyliśmy w kierunku województwa opolskiego na mecz ze Stalą Brzeg. Dla czwartoligowca możliwość rywalizacji z Wartą była ogromnym wydarzeniem. Chwilę po godzinie 12 docieramy w okolice stadionu. Miłym zaskoczeniem dla każdego wyjazdowicza były bilety, które dla zbieraczy były naprawdę perełką do kolekcji. Po wejściu na sektor zaznaczyliśmy swoją obecność "Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasza Warta gra...". Miejscowi mimo dość wczesnej pory zmobilizowali się i wystawili młyn prowadząc doping w asyście bębna. Warciarze od początku meczu ruszyli z głośnym dopingiem, który tak naprawdę nie zwalniał tempa! A przy nowych pieśniach decybele tylko wzrastały. Mecz się bardzo szybko ułożył, bo już po 20 minutach meczu prowadziliśmy 2:0, a końcowy wynik 4:0 pokazał różnicę poziomu drużyn. Po ostatnim gwizdku wspólnie z zawodnikami śpiewamy i świętujemy awans do kolejnej fazy. Chociaż na boisku była to gra do jednej bramki, to nikt z wyjazdowiczów nie może żałować, że udał się w ten klimatyczny wyjazd, który ze względu na nowy teren i wspomnień czar z niższych lig na długo pozostanie w pamięci.

Zapraszamy do galerii                                   Stal Brzeg - Warta Poznań (P) :: 20231031StalBrzegWartaPoznan_5

Stal Brzeg - Warta Poznań (P)

 

PostHeaderIcon Widzew Łódź - Warta Poznań 04.11.2023 0-1

Cztery dni po wyjeździe w Pucharze Polski jedziemy do Łodzi na mecz z Widzewem. Pod stadion docieramy z godzinnym zapasem czasowym i na mecz wchodzimy na sektory zajmowane przez kibiców Widzewa. Wywieszamy dwie flagi i kilka razy dopingiem dajemy znać, że jesteśmy zawsze tam, gdzie nasza Warta gra. Trudno było przebić się dopingiem przy komplecie publiczności i śpiewających wszystkich trybunach. Warciarze wygrywają 1:0 i tym razem szczęście dopisało naszym piłkarzom. Po ostatnim gwizdku sędziego możemy wspólnie pod sektorem cieszyć się ze zwycięstwa.
AVE WARTA

Zapraszamy do galerii                                   Widzew Łódź - Warta Poznań :: 20231104WidzewLodzWartaPoznan

Widzew Łódź - Warta Poznań

 

PostHeaderIcon Stal Mielec Warta Poznań 23.10.2023 0-1


Znowu Mielec, bo coś w nim jest...

Wyjazdowe spotkanie w Mielcu wypadło nam w poniedziałek. Fani Warty podróżowali na kilka sposobów. Nic im nie stanęło na przeszkodzie, aby dotrzeć na Podkarpacie, by móc wspierać swoją drużynę. Na stadionie mimo poniedziałkowego terminu zebrało się ponad 4 tysiące kibiców, a młyn kibiców Stali prowadził doping przez większość meczu, momentami włączał się też do śpiewu cały stadion. Warciarze po ciężkim meczu i nieuznanej bramce potrafili mimo wszystko wygrać i wywieść zwycięstwo. Po końcowym gwizdku dziękujemy im za grę i zdobyte punkty, bo ambitnie walczyli i dążyli w tym meczu do wygranej. A wiemy, że wyjazdowe zwycięstwa smakują podwójnie! Na koniec w stronę całej drużyny głośno ryknęliśmy "Jesteśmy ZAWSZE TAM..." na znak, że poniedziałek i odległość nie zatrzyma fanatyzmu!

Kibicom Stali dziękujemy za podrzuconą wodę.

AVE WARTA

Zapraszamy do galerii

Stal Mielec - Warta Poznań :: 20231023StalMielecWartaPoznan

Stal Mielec - Warta Poznań