PostHeaderIcon Pamięć o rocznicy wybuchu PW

Dziś wypada 73. rocznica niezwykle ważnego dla historii Polski wydarzenia. Dokładnie 1 sierpnia 1944 roku o godz. 17.00 wybuchło Powstanie Warszawskie.
Formalnie siły powstańcze były znaczące. Do walki stanęło około 50 tys. powstańców Armii Krajowej zorganizowanych w Zgrupowania obejmujące bataliony i inne formacje zbrojne oraz niewielkie ilości innych organizacji podziemnych. Niestety, powstańcy byli bardzo słabo uzbrojeni. Trudności w dotarciu do zakonspirowanych magazynów broni spowodowały, że w momencie wybuchu Powstania żołnierze dysponowali zaledwie 40% i tak skromnych zasobów broni i amunicji (za: www.sppw1944.org).

Poznańscy Patrioci Pamiętaj o Bohaterach Powstania.
Cześć i chwała Bohaterom!
 

PostHeaderIcon KIBICOWSKIE PODSUMOWANIE JESIENII

 

PostHeaderIcon KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Warta Poznań 18.07.2017

Nowy sezon przyszło nam przywitać odrobinę wcześniej niż zwykle. Wszystko to za sprawą Pucharu Polski, w którym losowanie rzuciło nas na wyjazd do Ostrowca Świętokrzyskiego. Pierwotny termin meczu przypadał w sobotę, ale za sprawą odbywających się w tym czasie innych zawodów sportowych w Ostrowcu, został przesunięty na wtorek. Jednak nawet to nie zniechęciło trzech Warciarzy, którzy zaliczając po dwie przesiadki w każdą ze stron, odbyli 24-godzinny wyjazd. Niestety okazał się on naszym pierwszym a zarazem ostatnim w ramach rozgrywek o Puchar Polski w tym sezonie. Na koniec należą się jeszcze podziękowania dla kibiców KSZO za podrzucenie wody na sektor. Nie pozostaje nam nic innego niż czekanie do sierpnia na rozpoczęcie ligowych wojaży.
 

PostHeaderIcon Gwardia zagra w Kołobrzegu


Po ciężkich bojach licencyjnych, w sezonie 2017/2018 Gwardia Koszalin zagra w II Lidze. Klub będzie rozgrywał swoje mecze na stadionie Kotwicy Kołobrzeg. Gwardia zapewniła sobie awans kolejkę przed końcem rozgrywek, pokonując u siebie Chemika Bydgoszcz. Awans na boisku okazał się łatwiejszy niż pokonanie podręcznika licencyjnego PZPN. Władze klubu zapewniają, że rola gospodarza w Kołobrzegu będzie tematem tymczasowym. Miasto Koszalin zapewniło wsparcie klubu kwotą 1,6 mln złotych, która ma być przeznaczona na modernizację obiektu i przystosowanie go do wymogów licencyjnych. Na chwilę obecną na stadionie należy m.in. zainstalować  monitoring, dokonać zakupu trybun mobilnych i kołowrotków z system ewidencji wejść oraz nowej tablicy wyników.Zwiększona została również kwota dotacji na stypendia sportowe, która ma pomóc w zakontraktowaniu piłkarzy. Kwota 300 tysięcy złotych będzie przekazana z wydziału promocji miasta.