PostHeaderIcon Zmarł trener stulecia Warty Poznań - Tadeusz Łuczak

Legendarny trener Warty Poznań Tadeusz Łuczak zmarł w poznańskim szpitalu HCP po tym, jak doznał rozległego wylewu. Dla Warty był postacią absolutnie szczególną. W październiku Tadeusz Łuczak skończyłby 81 lat. Osiem lat temu został wybrany na trenera stulecia Warty Poznań, co pokazuje, jaką rolę odegrał w historii tego klubu.

Uroczystości pogrzebowe śp. Tadeusza Łuczaka rozpoczną się o godz. 9 w czwartek, 1 października od mszy świętej w kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny na os. Bohaterów II wojny światowej 88 w Poznaniu. Legenda Warty Poznań spocznie na cmentarzu junikowskim, a ceremonia rozpocznie się o godz. 11:10.
 

PostHeaderIcon Lech Poznań - Warta Poznań 20.09.2020 1-0

Ostatni raz derby Poznania były rozegrane dokładnie 25 lat temu. Nic dziwnego więc, że na miesiąc przed od razu kontaktowaliśmy się na temat wejścia na mecz. Przez cały ten czas nie słyszeliśmy konkretnych decyzji i wszystko jak się później okazało było strasznie przeciągane, aby ugrać na czasie. Każdy kontakt to była różnego rodzaju wersja, a nawet padło zapewnienie, że nie będzie tak, abyśmy zostali na lodzie i nie weszli na stadion... Im bliżej terminu spotkania tym coraz większe wymyślanie. Mimo wielkiej niewiadomej wszystko zgodnie z planem przygotowywaliśmy, aby zaprezentować się po 25 latach na derbach. Dzień meczowy, zbiórka i wszyscy razem autokarem i autami jedziemy pod stadion. Na miejscu jesteśmy ze sporym zapasem czasowym. Od razu kierujemy się pod bramy dla kibiców gości. Rozmawiamy z kierownikiem od spraw bezpieczeństwa, który kontaktuje się z osobą, z którą prowadziliśmy od miesiąca rozmowy. Po chwili zaszczycił nas swoją obecnością pod bramą. Aby po raz kolejny bez konkretów odstawić nas z kwitkiem na 15 minut. I powiedzieć przez telefon, że nie ma dla nas wejścia na mecz i się rozłączyć... Jeszcze przez kilkanaście minut śpiewany pod stadionem i wracamy w drogę powrotną! Na koniec podsumowując niestety nie było nam dane po tylu latach zazielenić sektora gości. Nie myśleliśmy, że definicja Piłka Nożna dla Kibiców straci na wartości!

Z Kibicowskim pozdrowieniem Ultras Warta!

Zapraszamy do galerii

Lech Poznań - Warta Poznań :: 20200920LechPoznanWartaPoznan

Lech Poznań - Warta Poznań

 

 

PostHeaderIcon Wisła Płock - Warta Poznań 25.09.2020 1-3

Mecz wyjazdowy do Płocka wypadł nam w piątek na godzinę 18:00. Dzięki uprzejmości kibiców Wisły możemy obejrzeć mecz z perspektywy trybun. Za co wielkie dzięki! Warciarze odnoszą pierwsze zwycięstwo w ekstraklasie. Podwójna radość, ponieważ w ulewie, na wyjeździe i po tylu latach w końcu pierwsza wygrana na najwyższym szczeblu rozgrywkowym!

 Wisła Płock - Warta Poznań :: 20200925WislaPlockWartaPoznan

Wisła Płock - Warta Poznań

 

PostHeaderIcon Lech Poznań - Warta Poznań 20.09.2020 (Film)