PostHeaderIcon WARTA wygrała w Legionowie!

Zielono-biali wiceliderem 2 Ligi! Zespół Warty Poznań wygrał spotkanie otwierające 2. serię gier i z dorobkiem 6 punktów zajmuje drugie miejsce w tabeli. Zwycięstwo w wyjazdowym meczu z Legionovią Legionowo zapewnił Przemysław Kita, który w 45 minucie meczu strzelił trzeciego gola dla Warty.

Legionovia Legionowo - Warta Poznań 2:3 (1:2)
0:1 Cierpka
0:2 Laskowski
1:2 Żebrowski
1:3 Kita
2:3 Żebrowski (k)
 

PostHeaderIcon Pamięć o rocznicy wybuchu PW

Dziś wypada 73. rocznica niezwykle ważnego dla historii Polski wydarzenia. Dokładnie 1 sierpnia 1944 roku o godz. 17.00 wybuchło Powstanie Warszawskie.
Formalnie siły powstańcze były znaczące. Do walki stanęło około 50 tys. powstańców Armii Krajowej zorganizowanych w Zgrupowania obejmujące bataliony i inne formacje zbrojne oraz niewielkie ilości innych organizacji podziemnych. Niestety, powstańcy byli bardzo słabo uzbrojeni. Trudności w dotarciu do zakonspirowanych magazynów broni spowodowały, że w momencie wybuchu Powstania żołnierze dysponowali zaledwie 40% i tak skromnych zasobów broni i amunicji (za: www.sppw1944.org).

Poznańscy Patrioci Pamiętaj o Bohaterach Powstania.
Cześć i chwała Bohaterom!
 

PostHeaderIcon Po 70 dniach przerwy wracamy na ligowe wojaże

Już jutro ponownie czekają nas emocje wyjazdowe! Zielono-Biali powracają na swój ligowy szlak wyjazdowy po 70 dniach! Dokładnie tyle czasu minęło od ostatniego wyjazdu w lidze. Przed Warciarzami stoi rywal z Legionowa. Nasz zespół potrzebuje wsparcia, dlatego wyruszamy by ich wspierać! Tyle dni tęsknoty za wyjazdami, każdy powinien udowodnić to swoją obecnością w sektorze gości. Początek meczu w Legionowie o godzinie 17.
 

PostHeaderIcon KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Warta Poznań 18.07.2017

Nowy sezon przyszło nam przywitać odrobinę wcześniej niż zwykle. Wszystko to za sprawą Pucharu Polski, w którym losowanie rzuciło nas na wyjazd do Ostrowca Świętokrzyskiego. Pierwotny termin meczu przypadał w sobotę, ale za sprawą odbywających się w tym czasie innych zawodów sportowych w Ostrowcu, został przesunięty na wtorek. Jednak nawet to nie zniechęciło trzech Warciarzy, którzy zaliczając po dwie przesiadki w każdą ze stron, odbyli 24-godzinny wyjazd. Niestety okazał się on naszym pierwszym a zarazem ostatnim w ramach rozgrywek o Puchar Polski w tym sezonie. Na koniec należą się jeszcze podziękowania dla kibiców KSZO za podrzucenie wody na sektor. Nie pozostaje nam nic innego niż czekanie do sierpnia na rozpoczęcie ligowych wojaży.